Kształcenie wspomagane metodą blended learning - S1

Wydarzenia
Fotografia przedstawiająca uczestników szkolenia Kształcenie wspomagane metodą blended learning
  • Dodano:
    31.08.2020 18:47
  • Zmieniono:
    08.11.2021 14:56
  • Autor:
    Aneta Popiel
  • 0

25 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, w ramach projektu Potencjały, odbyła
się pierwsza część szkolenia dotycząca nauczania metodą blended learning.

W kursie udział wzięli członkowie Rady Pedagogicznej, w tym nauczyciele, którzy będą kontynuowali zajęcia wg programu Potencjały.

Szkolenie prowadzili:  Sławomir Łais oraz Mieczysław Łais - przedstawiciele firmy OSI CompuTrain  prowadzącej szkolenia w edukacji od ponad 25 lat.

Podczas spotkania omówiono korzyści i pozytywne aspekty płynące z nauki przez Internet. Nauczyciele podzielili się także swoim dotychczasowym doświadczeniem związanym ze zdalnym nauczaniem, opowiedzieli o problemach jakie napotkali podczas spowodowanego pandemią, przymusowego nauczania online oraz o tym, co pomogłoby im dalej doskonalić warsztat nauczania metodą blended learning.

Aby ich wesprzeć prowadzący spotkanie zadeklarowali dostosowanie programu szkolenia
do ujawionych w dyskusji potrzeb.

Dyskusja prowadzi do wniosku, że czas zdalnej nauki dał impuls dla rozwoju serwisów i aplikacji wspierających nauczycieli i uczniów. Wzrosła dostępność i potencjał wykorzystywania bardziej zaawansowanego oprogramowania.

W dalszej części kursu „Kształcenie wspomagane metodą blended learning” nauczyciele będą mieli okazję poznać różnorodne narzędzia wspomagające nauczyciela i ucznia w edukacji, poznać źródła zasobów, które można wykorzystać w nauce zdalnej.

Poruszony został także temat podstaw prawa autorskiego i zasad korzystania z e-zasobów.

Szkolenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników.

Dyskusja i pytania ze strony nauczycieli, zadawane także w kuluarach, świadczą o tym jak bardzo potrzebne są tego typu szkolenia oraz zdobywanie wiedzy na temat metody blended learning.