Przysługa za Przysługę

Bank Czasu w Przasnyszu

Przysługa za Przysługę - Bank Czasu w Przasnyszu to portal ogłoszeń, który służy bezpłatnej wymianie przysług między mieszkańcami Przasnysza. O co w tym chodzi? Bank czasu jest sprawdzoną w wielu krokach inicjatywą, która umożliwia dzielenie się z innymi osobami mieszkającymi w Twojej okolicy swoim wolnym czasem i umiejętnościami. W ramach Banku Czasu możesz zadeklarować jaką przysługę możesz wyświadczyć innym osobom mieszkającym w Twojej okolicy (co oferujesz) oraz czego potrzebowałbyś w zamian (co jest Ci potrzebne).

Krok 1: Dodawanie ogłoszenia

Najpierw klikasz „dodaj ogłoszenie”. W pierwszej kolejności wpisz w jaki sposób chciałbyś pomóc i co mógłbyś zaoferować. Mogą to być różnego rodzaju przysługi, np. pomoc w przeprowadzce lub remoncie, nauka gotowania, pomoc w pracy domowej, zrobieniu zakupów, czy nawet wspólny spacer i rozmowa Jeżeli to możliwe, wpisz konkretnie, ile jesteś w stanie czasu poświęcić na taką pomoc i w jakich terminach.

Krok 2: Co oczekuje w zamian?

W następnej kolejności wpisz jakiej pomocy oczekiwałbyś od drugiej osoby. Tutaj podobnie: wpisz możliwie precyzyjnie, ile mniej więcej czasu to zajmie i kiedy potrzebowałbyś takiej pomocy. Pamiętaj jednak, że przysługa nie może „opłacona”. Portal ma służyć temu, aby promować ideę wolontariatu i współpracy między mieszkańcami Przasnysza w celach niekomercyjnych. Dlatego na portalu:

- nie ma możliwości zamieszczenia ofert pracy i płatnych ogłoszeń

- nie ma możliwości zamieszczenia oferty sprzedaży/ kupna lub wymiany sprzętów, mebli, czy urządzeń

Krok 3: Zostaw do siebie kontakt

Jak już zamieścisz ogłoszenie dodaj swoje namiary kontaktowe (e-mail lub numer telefon), określ datę wygaśnięcia ogłoszenia oraz przeczytaj i zaakceptuj regulamin. Twoje ogłoszenie pojawi się na tablicy najpóźniej w ciągu 24h.

W razie problemów i pytań możesz skontaktować się z administratorem wyślij wiadomość do administratora.

Brak dostępu.