Wspólne granie - gry komputerowe

Gry komputerowe
  • Dodano:
    07.03.2022 13:30
  • Zmieniono:
    07.03.2022 13:31
  • Autor:
    Magdalena Sachmacińska
  • 0

Dnia 12.02.2022 odbyły się kolejne zajęcia, będące częścią działania projektowego pod nazwą „Wspólne granie – gry komputerowe”.
Rozpoczęliśmy je od tradycyjnego już powitania przybyłych uczestników oraz zajęciu stanowisk komputerowych z przygotowaną już uprzednio grą Sim City 4 w wersji Deluxe zawierającej ponadto dodatek „Godziny szczytu”. Po dokończeniu pomocnych samouczków wbudowanych w aplikację nasi gracze rozpoczęli wznoszenie, prowadzenie oraz rozwój własnego miasta, wedle indywidualnej inwencji twórczej. Na początku wybierali oni obszar pod planowaną zabudowę wraz z nadaniem nazwy nowej, niepowtarzalnej miejscowości. Mogli również modyfikować nieco okoliczny krajobraz: wyrównywali teren, tworzyli góry i wzniesienia, a także zadbali o obecność niezbędnego drzewostanu. W następnej kolejności rozgrywka skupiona była na założeniu i rozbudowie stref mieszkalnych, handlowo–usługowych oraz przemysłowych. Innymi słowy, wcielając się w rolę burmistrza nasi uczestnicy mieli okazję wykreować własny, zamieszkany i tętniący życiem miejski świat, w którym projektowali jego wygląd od samych podstaw oraz mogli mieć wszechstronny wpływ na jego funkcjonowanie.
Wszystko to dostarczyło grającym mnóstwo frajdy i satysfakcji, a także przełożyło się na miłą oraz komfortową atmosferę całych zajęć.